FUNDACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

A A A

Powody dla których warto pomagać

 

  1. Czyń dobro jak tylko możesz. Wszystkimi środkami. Wszelkimi sposobami. We wszystkich miejscach. We wszelkim czasie, Dla wszystkich ludzi. Tak długo, jak tylko możesz. John Wesley.
  2. Nieczęsto zdarzają się naprawdę wyjątkowe i niezwykłe okazje, kiedy można komuś pomóc. Małe i zwykłe okazje zdarzają się każdego dnia. Sally Koch Fot.
  3. Każdy może być wielki… a to dlatego, że każdy może pomagać i służyć innym. Nie potrzebny do tego żaden dyplom wyższej uczelni. Jedyne co potrzeba, to serca pełnego łaski i duszy, ulepionej z miłości. Martin Luther King.
  4. Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać. Jan Paweł II.
  5. A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
  6. Nie mogę Ci powiedzieć, co jest Twoim przeznaczeniem, ale jest coś czego jestem pewien – tylko Ci spośród Was staną się naprawdę szczęśliwymi, który szukali i znaleźli w sobie potrzebę pomagania i służenia innym. Albert Schweitzer.
  7. Najlepszym sposobem na uszczęśliwienie samego siebie jest uszczęśliwić drugiego człowieka. Seneca.
  8. Ludzie sukcesu, zawsze szukają okazji by pomóc innym. Ludzie, którym tego sukcesu nie udało się osiągnąć natomiast pytają: „A co ja z tego będę miał?” Brian Tracy.
  9. To prawda, że jeśli my zatroszczymy się o innych, Bóg zatroszczy się o nas – i przy tym zrobi to o wiele lepiej, niż byśmy zrobili to sami. Arthur E. Yensen.