FUNDACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

A A A

013 Ciesielska Monika

 

Kwota przekazana od podatników w tym roku wyniosła: 2010 zł

Monika ma 6 lat i jest dzieckiem autystycznym. Największym problemem jest fakt zaburzenia komunikacji. Dziewczynka potrafi powiedzieć dwa, trzy słowa. Nie komunikuje otoczeniu  o swoich potrzebach i emocjach.  Zaburzenia w kontaktach społecznych znacznie utrudniają dziecku  funkcjonowanie w grupach rówieśniczych i w środowisku przedszkolnym , dlatego ćwiczenie prawidłowych zachowań społecznych jest bardzo istotne. Praca z dzieckiem ze zdiagnozowanym autyzmem obejmuje również zaburzenia integracji sensorycznej, czyli nadwrażliwości lub podwrażliwości zmysłowej jak również zajęcia logopedyczne i spotkania z psychologiem oraz terapeutą behawioralnym.

Monika uczęszcza obecnie do Przedszkola Specjalnego w Ostródzie jednak rodzice zdają sobie sprawę, iż nie wystarczająca jest terapia przedszkolna i powinna córka jeszcze dodatkowo uczęszczać na zajęcia wspomagające jej rozwój. Marzeniem naszym, mówią rodzice,  jest pojechać z córką na turnus  rehabilitacyjny nawet tu w kraju,  nie mówiąc już o delfinoterapii w Ameryce .
Równolegle z terapią behawioralną Monika ma dietę bezkazeinową i bezglutenową. Lekarze specjaliści twierdzą, że dieta wzmocni mózg. Produkty wolne od glutenu, niskobiałkowe są kosztowne ale nie chcemy z tej drogi rezygnować mając nadzieję na poprawę koncentracji i myślenia przyczynowo-skutkowego dziecka.                    
Zwracamy się z prośbą o pomoc dla Moniki, by jej rozwój się poprawił, by mogła rozmawiać jak inne dzieci. Jest dzieckiem spokojnym, wesołym lubi muzykę, taniec ale z roku na rok, z powodu nie zrozumienia przez środowisko może się stać agresywna. Wiemy, że czas ucieka i teraz póki jest mała trzeba jak najwięcej robić dla jej rozwoju. Prosimy o pomoc i wsparcie.


Każdy z nas może przekazać dla Moniki 1 % (KRS 0000026673) cel szczególny: 013, darowizna dla Moniki Ciesielskiej Można również wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji darowiznę pieniężną w dowolnej kwocie. Każda pomoc dla dziewczynki jest bardzo ważna.


Dokonując wpłat na podopiecznego w tytule wpisz (cel szczególny w 1%) : 013, darowizna dla Moniki Ciesielskiej.